برگـزیـده ها

دستگاه جوجه کشی 10 تایی

دستگاه جوجه کشی 24 تایی

دستگاه جوجه کشی 30 تایی

دستگاه جوجه کشی 48 تایی

دستگاه جوجه کشی 84 تایی

دستگاه جوجه کشی 126 تایی

دستگاه جوجه کشی 168 تایی

دستگاه جوجه کشی 210 تایی

دستگاه جوجه کشی420 تایی

دستگاه جوجه کشی 588 تایی

دستگاه جوجه کشی 1008 تایی

دستگاه جوجه کشی 2016 تایی

دستگاه جوجه کشی 4000تایی

دستگاه خردکن مرغ صنعتی اتوماتیک

دستگاه بالابر مرغداری صنعتی اتوماتیک

دستگاه جوجه کشی خانگی اتوماتیک و ارزان قیمت

دستگاه نطفه سنج

دستگاه آسیاب مرغداری صنعتی اتوماتیک

دستگاه میکسر مرغداری اتوماتیک

دستگاه قیف سربری

تخم نطفه دار طوطی و گونه های مختلف آن

تخم نطفه دار تضمینی شترمرغ

تخم نطفه دار طوطی کاسکوی سخنگو

تخم نطفه دار اردک

لانه های چوبی پرورش و نگهداری مرغ و خروس

قفس مخصوص پرورش و نگهداری بلدرچین

تخم نطفه دار طاووس

سم مگس کش آجیتا

دستگاه مرغ مادر مصنوعی هوشمند

تخم نطفه دار مرغ و خروس لاری

تخم نطفه دار کبک

تخم نطفه دار مرغ و خروس کوشین

تخم نطفه دار مرغ و خروس مینیاتوری یا سبرایت

تخم نطفه دار مرغ لهستانی

تخم نطفه دار مرغ و خروس کوتوله

تخم نطفه دار مرغ و خروس برهما

تخم نطفه دار مرغ و خروس نژاد سلطان

دستگاه پرکن مرغ و بوقلمون پلاستیکی

تخم نطفه دار مرغ و خروس نژاد ارمنی

تخم نطفه دار خروس نژاد فونیکس

تخم نطفه دار بلدرچین

تخم نطفه دار نژاد کاب گوشتی

تخم نطفه دار نژاد آرین گوشتی

تخم نطفه دار308راس گوشتی

دستگاه پرکن مرغ|بلدرچین|بوقلمون

تخم نطفه دار مرغ گوشتی نژاد راس

تخم نطفه دار مرغ نژاد دو رگه جهادی تخم گذار

تخم نطفه دار بوقلمون

تخم نطفه دار قرقاول

تخم نطفه دار غاز محلی اوکراینی

خرید دستگاه جوجه کشی در بازار ایران چه فوت و فن هایی دارد.

10 / 10
از 1 کاربر

 

از زمانی که بشر دست به جوجه کشی مصنوعی زده خرید دستگاه جوجه کشی یکی از عوامل مهم بوده است.  از زمانی که انسان ماشین جوجه کشی را اختراع کرده زمان زیادی گذشته است. کار دستگاه ها که تبدیل تخم نطفه دار پرندگان به جوجه می باشد برهمان سبک قدیمی بوده و هیچ تغییری نکرده. تفاوت دستگاه های گذشته و جدید فقط در ظاهر آن ها می باشد.

تفاوت در ظاهر یعنی چه؟

یعنی ماشین های قدیمی به دستگاه جوجه کشی اتوماتیک و دیجیتال امروزی تبدیل شده‌اند .

اگر به تازگی برای خرید دستگاه جوجه کشی راهی بازار شده اید یا از سایت های اینترنتی فروش و دلالی بازدید کرده اید. نکته بالا را دقیقا به چشم خود دیده اید. دستگاه های امروزی دیگر فقط یک محفظه با قابلیت جوجه کشی نیست. بلکه به لوازمی الکترونیک و مکانیکی و گاه پیچیده تبدیل شده است. استفاده از این لوازم به دلیل جوجه درآوری بهتر و آسایش کاربر است. ظاهرا تنوع در دستگاه ها و پیچیده شدن لوازم الکترونیک استفاده شده باعث سردرگمی شده اند. گاها این پیچیدگی برای خریدار دستگاه جوجه کشی هزینه های اضافی  نیز به همراه داشته است.

مدل های گوناگون ، طراحی های متفاوت با قابلیت های متفاوت باعث آشفتگی ذهنی خریداران شده است. در حالی که می توان با رعایت اصولی ساده و ابتدایی، بهترین و اقتصادی ترین انتخاب را داشته باشید. اگر شما هم جزء آن دسته از مصرف کنندگان هستید که قصد خرید دستگاه جوجه کشی را دارید. شاید برنامه ریزی کرده اید تا به یک سایت اینترنتی مراجعه کنید. یا به مراکز خرید دستگاه جوجه کشی شهرستان های محل اقامت خودتان سری بزنید.

لطفا کمی صبر کنید و قبل از انجام این کارها گزارش زیر را بخوانید .

قبل از خرید دستگاه جوجه کشی به ظرفیت دستگاه مورد نیاز مزرعه خود فکر کنید

همان طور که می دانید معمولا میزان ظرفیت دستگاه جوجه کشی  براساس تعداد تخم مرغ محاسبه می شود. با تغییر شانه مرغ به شانه پرنده دیگر این واحد تغییر میکند. مثلا یک دستگاه جوجه کشی خانگی با ظرفیت ۸۴ عدد تخم مرغ دارای دو شانه ۴۲ عددی تخم مرغ می باشد. اگر قرار باشد براساس تخم بلدرچین محاسبه کنیم دارای دو شانه ۹۶ عددی تخم بلدرچین می شود.

شانه ها در تمام دنیا در ابعاد و ظرفیت های استاندارد تولید می شوند. برخی تولید کننده های دستگاه با ارائه سبد های هچری با نام شانه همه کاره به جای شانه های استاندارد و جهانی، ظرفیت دستگاه را کمتر یا بیشتر از حد استاندارد میکنند.

این سبدها به شانه های سایز یک و کره ای نیز معروف هستند.

هرچه ظرفیت بیشتر باشد ابعاد دستگاه نیز بیشتر خواهد شد.

سوال اصلی اینجاست: کسب و کار شما به دستگاهی با چه ظرفیت و اندازه ای نیاز دارد؟

شاید با توجه به فضا و محل نصب دستگاه مجبور به انتخاب ابعاد خاصی از دستگاه باشید. اگر می توانید آزادانه تصمیم بگیرید به این نکته توجه کنید.

هرچه ظرفیت ماشین جوجه کشی بالاتر میرود روند افزایش قیمت کم می شود ولی هزینه برق و نگهداری بیشتر خواهد شد. برای انجام اقتصادی ترین کار توجه به نکته زیر ضروری می باشد.

با توجه به ظرفیت تولید تخم نطفه دار و امکان تهیه تخم در هر دوره اقدام به انتخاب ظرفیت نمایید.

بودجه خودتان را پیش از خرید دستگاه جوجه کشی مشخص کنید.

یکی از مشکلات اکثر خریداران این است که وقتی وارد مغازه و یا سایت فروش دستگاه می شوند، نمی دانند سقف بودجه آن ها برای خرید دستگاه چقدر است. بدون تردید هیچ کس هم نیست که بدون برنامه راهی بازار شده باشد. با توجه به تنوع زیاد دستگاه های جوجه کشی و تفاوت های چند ده هزار تومانی برای یک مدل، واقعا تصمیم گیری سخت است.

پس قبل از اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی پولی را که برای خرید این وسیله درنظر دارید، مشخص کنید. هرگز از آن مقدار بالاتر خرید نکنید. شاید از خود بپرسید چرا این حرف را می زنیم؟ دلیل این کار را نیز در جمله زیر توضیح داده ایم.

هنگام خرید با این جمله فروشندگان بسیار مواجه می شوید. آن ها می گویند: «این مدل فقط ۱۰۰ هزار تومان با انتخاب شما متفاوت است». با پذیرفتن این حرف چه اتفاقی می افتد؟ ناگهان به خودتان می آیید که ۱۰۰ هزار تومان، ۱۰۰ هزار تومان؛ چند صد هزار تومان زیربار بدهی رفته اید. عاقلانه ترین کار برای جلوگیری از سردرگمی این است: آخرین بودجه خود را قبل از خرید دستگاه جوجه کشی مشخص کرده باشید.

نباید مقابل فروشنده تازه به فکر دودوتا چهارتا باشید.

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی توجه ویژه به مصرف انرژی دستگاه داشته باشید

از زمانی که صحبت هدفمندی یارانه ها و بالا رفتن قیمت حامل های انرژی به میان آمد، پای برچسب انرژی هم به زندگی الکترونیک ما باز شد. برچسبی که حروف و نمودارهای آن مشخص میکند وسیله ای که قصد خرید آن را داریم چقدر انرژی مصرف می کند. هرماه برای انرژی مصرف شده آن چه میزان پول باید بپردازیم. برچسب انرژی از یک موضوع فانتزی به یک فاکتور مهم در خرید دستگاه جوجه کشی تبدیل شده است.

کدام دستگاه جوجه کشی مصرف برق کم تری دارد؟

دستگاه های جوجه کشی که از بدنه های دو سه جداره، کنترل هیتر به طور پالسی، سیستم رطوبت ساز دیسکی استفاده می کنند در جایگاه نخست مصرف انرژی قرار دارند.

جایگاه دوم از آن دستگاه های با بخار ساز اولتراسونیک می باشد.

در رتبه سوم دستگاه های بدنه پلاستیکی و بدون عایق پلاستوفوم و یا جداره میانی می باشند.

در زمان خرید دستگاه جوجه کشی به کیفیت فن های سیرکوله خوب توجه کنید

یکی از قطعات اصلی ماشین جوجه کشی فن سیرکوله یا همان فن دائم کار است. قطعه ای که بیشترین اهمیت را در ماشین جوجه کشی دارد. باید نسبت به کیفیت آن بسیار دقت کنید. چون در صورت انتخاب اشتباه دچار دردسری بزرگ خواهید شد.

بهترین فن ها، نوع سانترفیوژی یا همان رادیال هستند که در انواع بلوور و بک وارد رادیال معرفی می شوند.

چرا فن های رادیال بهترین فن برای دستگاه جوجه کشی می باشد؟

چون علاوه بر کارایی بالا، دارای کمترین میزان صدا هنگام کارکردن هستند.

سعی کنید از این نوع فن ها در دستگاه جوجه کشی شما به کار رفته شده باشد.

از خرید دستگاه هایی که از فن های تهویه به جای فن های سیرکوله استفاده شده جدا خودداری کنید.

راه منطقی برای دستیابی به این هدف:

۱- خرید از برندهای معتبر و نمایندگی های مجاز

۲- گواهی کردن نوع فن سیرکوله دستگاه در فاکتور خرید

اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی بکنید که سیستم کنترل حرفه ای داشته باشد

در حقیقت برای یک دستگاه جوجه کشی سیستم کنترل همه چیز آن است. توجه کنید تا سیستم کنترل کارآمد و صنعتی باشد. استفاده از سنسورهای دقیق و صنعتی یک اصل مهم است.

 

544

نکته مهم درباره ی سنسور دستگاه جوجه کشی

سنسور به علت قرارگیری در دما و رطوبت بالا و مواد ضد عفونی گاها نیاز به تعویض پیدا میکند. شرکت هایی که از سنسورهای گران قیمت در دستگاه استفاده میکنند. پس از پایان دوره گارانتی، شما را با دردسرهایی گران قیمت مواجه می کنند. باید هزینه های سنگین برای یک سنسور یدکی بپردازید. بهتر است قیمت سنسور یدک را ابتدا از فروشنده دستگاه بپرسید. در صورت امکان سنسور یدک را هنگام خرید دستگاه جوجه کشی تهیه کنید.

ویژگی های سیستم کنترل حرفه ای:

۱- کیفیت بالای سنسور و خروجی ها

۲- داشتن آپشن های مفید و ضروری مانند هشدار دهنده از راه دور

۳-  قطعات یدکی و سنسورهای با قیمت مناسب و در دسترس

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی به آپشن های غیر ضروری فکر نکنید

امروزه دستگاه ها مجهز به امکانات الکترونیک و تقریبا شبیه به رایانه شده اند.

برخی امکانات دستگاه جوجه کشی:

نمایشگرهای مختلف، انتخاب پرنده، دستیار صوتی، روز شمار و ارتباط با موبایل، جی اس ام جوجه کشی و اپلیکیشن جوجه کشی، صفحه هایLED و…

شما می توانید با توجه به نیاز خودتان هرکدام از آنها را داشته باشید. فراموش نکنید داشتن هر یک از این امکانات ممکن است هزینه های اضافی در خرید ، نگهداری و تعمیرات دستگاه جوجه کشی را برای شما درپی داشته باشد. زیاد به این گونه امکانات دل نبندید. بهتر است پولتان را صرف کیفیت قطعات اصلی دستگاه و آپشن های کارآمد و ضروری کنید.

آپشن ضروری چیست ؟

بعضی از آپشن ها شاید تا چند وقت دیگر آپشن به حساب نیایند و تبدیل به یک ضرورت شوند. بدون این آپشن ها روند کار غیر ممکن و یا ریسک کار بالا می رود. مانند جی اس ام جوجه کشی

وظیفه جی اس ام جوجه کشی چیست؟

هدایت ماشین جوجه کشی و دریافت هشدارهای لازم رو از هر جای دنیا بدون نیاز به اینترنت به کاربر میدهد و تاثیر زیادی بر حفظ سرمایه دارد.

خرید دستگاه جوجه کشی خارجی یا داخلی؟

با توجه به حضور گسترده برندهای خارجی در بازار دستگاه جوجه کشی ایران، این پرسش پیش می آید که دستگاه داخلی بخریم یا  خارجی؟

در بازار ایران برندهای داخلی که چیزی از ماشین جوجه کشی خارجی ها  کم ندارند دیده می شوند. ممکن است امکانات جانبی و غیرضروری آنها از انواع خارجی اش بیشتر باشد. اما به کیفیت قطعات اصلی توجه کنید. تا چیزی از خارجی ها کم نداشته باشند. به این فکر غلط دامن نزنید که همیشه خارجی ها بهتر از داخلی ها هستند. نمی توان از توصیه به برندهای داخلی که برخی از آنها گذشته درخشانی داشته و هنوز نام نیک خود را یدک می کشند چشم پوشی کرد. آن ها ارتقای ظاهر و کیفیت را جدی تر گرفته اند.

9585

به خدمات پس از فروش و گارانتی هنگام خرید دستگاه جوجه کشی توجه کنید

آخرین مرحله انتخاب دستگاه جوجه کشی شما مربوط به خدمات پس از فروش و گارانتی ارائه شده است. مهم ترین گارانتی دستگاه های جوجه کشی مربوط به سیستم کنترل و سنسورهای دما و رطوبت آنها می باشد. هنگام خرید دستگاه های دیجیتال باید به گارانتی قطعات الکترونیک آن نیز توجه داشته باشید. از خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر تان کاملا و بصراحت و بدون خجالت مطمئن شوید. این دقیقا همان قسمتی است که برخی خریداران از آن ضربه می خورند. برای خرید دستگاه جوجه کشی ارزان راهی بازارهای فرعی یا فروشگاه های غیرمجاز می شوند. به عنوان مثال می توان به ماشین های جوجه کشی که به صورت دستی در کارگاه های بی نام و نشان تولید شده اشاره کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

اخـــــبـــار

تلف شدن مرغ‌ها با آنفلوآنزای پرندگان در یزد تکذیب شد

معدوم کردن بیش از ۱۱هزار قطعه بوقلمون در شهرضا

انتقاد از تصویب قیمت ۹۸۰۰تومانی برای مرغ

تلف شدن مرغ‌ها با آنفلوآنزای پرندگان در یزد تکذیب شد

اجرای طرح پایش آنفلوانزای پرندگان در 14 نقطه از کرمانشاه

20 کانون آلوده به آنفلوآنزای پرندگان در اصفهان شناسایی شد

روزانه 23 تن گوشت مرغ در ایلام تولید می شود

پرورش تجاری طیور بومی در روستاهای مازندران ممنوع شد

مرغداران: با قیمت ۹۸۰۰تومانی مرغ راضی نمی‌شویم

حجتی: مشکل جدی در آنفلوانزای پرندگان نداریم

نگرانی بابت تامین گوشت مرغ نداریم

نهاده های دامی بین دامداران استان اردبیل توزیع شد

نیاز سالانه 180 میلیون دوز واکسن آنفلوانزای حاد پرندگان

طوفان فلورانس و آسیب رساندن به 3.4 میلیون مرغ و بوقلمون

جمع‌آوری ۴۱ تن بوقلمون در آمریکا با شیوع بیماری مرگ‌بار

ذخایر پشتیبانی امور دام به میزان کافی است

تفاهم نامه پرورش شترمرغ در منطقه آزاد چابهار منعقد شد

انجام ۱۴ هزار نوبت سر تست سل و بروسلوز در قزوین

صادرات تخم مرغ از مرز زمینی آستارا

ورامین پاک از آنفلوانزا